Kulüpler

 Basketbol Kulübü

1983 Yılından itibaren faaliyet gösteren kurumumuz tarihinde birçok sportif başarıya imza atmıştır. Sayısız il Birinciliğinin yanında, şu ana kadar ilimiz okulları arasında elde edilmiş en iyi basketbol derecesi olan TÜRKİYE 3.sü unvanını taşımanın gururuna varmıştır.
Elde edilen bu başarılı günlere dönüş adına çalışmalara hız verilmiş ve her kategoride sayısız Kocaeli dereceleri elde edilmiştir. Bu başarıların oluşmasında birincil önceliğimiz basketbolu öğrencilerimize sevdirmek ve yetenekli olan öğrencilerimizi bu spora kazandırmaktır. Bunun ışığında okulumuz kulüp çalışmalarında 9 ve 10. Sınıflarda basketbol kulübünü seçen öğrencilerimizle çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalarda basketbol oyun kuralları, disiplin, birlikte hareket edebilme becerisi kazanımı ( team work ) gibi bilinçleri öğrencilerimize vermeyi hedeflemekteyiz. Amacımız okul ve kulüp takımlarına oyuncular kazandırmaktır.

İngilizce Drama Kulübü

Kulübümüzde; yabancı dilde gelişimi sağlamak, öğrenciyi dil öğrenmeye teşvik etmek, İngilizce"yi sevdirmek, bu dili kullanmayı alışkanlık haline getirmek amaçlanmaktadır.

Hedefimiz; öğrencinin temel sözcük hazinesini ve cümle dağarcığını geliştirmek, yabancı dile karşı motivasyonunun temelini oluşturmak ve iletişim becerisinin yolunu açmaktır.

Kulüp saatlerimizde dili; şarkı, oyun ve görsellerle destekleyerek eğlenceli hale getiriyoruz, öğrencilerimizin basit şekliyle kendilerini ifade etmeleri sağlıyoruz, kelime  bilgisi çalışmaları yapıyoruz ve yazma becerisi kazandırıyoruz.

Takım oyunları, kutu oyunları, yarışmalar gibi eğlenceli aktivitelerle de öğrencilerimizin İngilizce dilini etkin kullanıp, eğlenerek öğrenmelerini hedefliyoruz.

Kulübe İlkokul 1.-2.sınıf  ve ortaokul öğrencilerimiz katılmaktadır.

 


Akıl Oyunları Kulübü


Kulübün amacı;öğrencilere matematiği sevdirme,matematik oyunlarının araştırılması, arşivlenmesi, matematiği seven, tarihine, gelişimine ve mantığına ilgi duyan öğrencileri bir araya getirmek ve elimizdeki kaynakları paylaşarak, matematiğin sonsuz ve eğlenceli dünyasını tanıtmaktır.