Yaz Okulu

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU

 2005 yılından itibaren her yaz Özel Seymen Eğitim Kurumları’nın uzman eğitici ve antrenör kadrosuyla ilkokul (1-4) tüm öğrencilere alternatif bir yaz tatili olanağı sunan Seymen Koleji Yaz Okulu, çocuklara eğlenceli bir tatil sunmanın yanı sıra onların sosyal bir birey olarak yetişmelerini amaçlamaktadır.

Seymen Koleji Yaz Okulu öğrencilerinin;

   Yoğun geçen bir öğretim yılının ardından eğlenerek vakit geçirmelerini,
    Düzenli bir şekilde spor yapmalarını,
    Sanatla iç içe olmalarını,
    Farklı fiziksel, sosyal, sanatsal beceriler kazanmalarını,
    Zengin öğrenme ortamlarında ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini,
    Arkadaşlık duygularını geliştirerek yeni dostluklar kazanmalarını,
    Takım çalışması alışkanlığı kazanarak birlikte üretmenin keyfini yaşamalarını,
    Zamanlarını planlamayı öğrenmelerini,
    Beslenme alışkanlıklarını düzenlemelerini,
    Paylaşım bilinçlerini arttırmalarını,
    Düzenlenen oyunlardan ve yarışmalardan yol çıkarak kazanmanın sevinciyle, kimi zaman kaybediyor olmanın burukluğunu kişiliklerinde dengeli bir biçimde kaynaştırabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

  Hafta içi her gün 09.00 - 17:00 saatleri arasında açık olan Seymen Koleji Yaz Okulu"nda sportif, sanatsal, kültürel ve akademik nitelikli etkinlikler, haftanın belirli günlerinde düzenli ve dönüşümlü olarak yürütülmektedir. Etkinlikler, konusunda uzman eğitici ve antrenörler gözetiminde yürütülmekte ve bir öğretmen, gün boyu öğrencilerle birlikte olmaktadır.

  Seymen Koleji Yaz okulu öğrencilerine her gün sabah ve ikindi kahvaltısı ile öğle yemeği sunulmaktadır. Gelişme çağında olan ve spor yapan çocukların günlük kalori ve besin öğesi ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenen menüler, hijyen kurallarına uyularak, Seymen Okulları"nın tesislerinde hazırlanmaktadır.

  Diğer Yaz Okullarından farklı olarak  yüzme hariç tüm etkinlikler Seymen Okulları Kampüsü"nde yapılmaktadır. Böylelikle öğrenciler güvenli bir ortamda, gün içinde şehir trafiğinde vakit kaybetmeksizin faaliyetlerini sürdürebilmektedir.

 İki dönem olarak planlanan yaz kampımız 20 Haziran -22 Temmuz  /25 Temmuz- 19 Ağustos olarak  iki dönem planlanmıştır.İsteyen İsteyen öğrencimiz bir veya iki dönem katılabilir. Kayıtlar 10 Mayıs 2016 tarihinden itibaren muhasebe biriminden yapılacaktır.

  TESİSLERİMİZ

 Açık-Kapalı Basketbol Sahaları, Spor Salonu, Çim Futbol Sahası, Drama Odası, Akıl Oyunları Odası, Satranç Sınıfı, Görsel Sanatlar Atölyeleri, Masa Tenisi Mekanları, Yabancı Dil Laboratuarı, Kütüphane, Yemekhane ve Kafeterya.